koruyucu, onarıcı ve nemlendirici

 

Genel Özellikler

Blecoo Bebek Vücut Losyonu bebeklerde olduğu kadar yetişkinlerde de etkilicilt koruyucu, onarıcı ve nemlendirici özellikler sunuyor.

Blecoo Bebek Vücut Losyonu’ndaki Allantoin ciltte yarattığı nemlendirici, onarıcı, ölü hücreleri uzaklaştırıcı etkileriyle 10.000’den fazla patentli üründe etken madde olarak kullanılıyor.

Olus yağı, shea yağı ve buğday rüşeym yağı gibi doğal yağlar el,ayak, dirsek cilt bakımındaki yumuşatıcı ve onarıcı etkiyi güçlendiriyor.

 

Kısaca…

 • Nemlendirici etki
 • Ölü hücreleri uzaklaştırıcı etki
 • Cildi yumuşatıcı etki
 • Cilt yenileyici etki
 • Yağlandırmayan bariyerle koruyucu etki

Bebekler için olduğu kadar yetişkinler için de çok güvenli bir formülde buluştu

 

Etkileri

FDA’in 1. sınıf OTC etkin maddesi olarak onayladığı Allantoin nemlendirici etkisinin yanısıra keratolitik etkisi, hücreler arası matriksin su içeriğini güçlendirmesi, ölü üst hücrelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olması, derinin yumuşamasına ve yara iyileşmesine verdiği destek ile bilimsel yayınlarda yer almıştır.

Olus yağı nemlendirici etkisi ile kozmetik ürünlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Buğday rüşeymi yağında bulunan Squalene derideki çoklu doymamış lipidlerin ana bileşeni olarak takviye edici etkiye sahiptir.

Shea yağının anti-enflamatuar ve analjezik etkisi üzerine yapılan araştırmalar yeni nesil tedavi edici maddeler arasında sınıflanması gerektiğini göstermiştir.

Blecoo, bileşimindeki diğer maddelerin de katkıları ile:

 1. Bebek cildindeki düşük su tutma kapasitesinin güçlenmesine,
 2. Cildi yağlandırmadan koruyucu bariyer oluşumuna,
 3. Cildin üst tabakasındaki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasına,
 4. Yeni cilt hücrelerinin oluşumunun desteklenmesine,
 5. Cildin, eklemler gibi zorlu bölgelerde bile etkin şekilde nemlenmesine,
 6. Yumuşak ve sağlıklı cilt bakımı sağlanmasına,

yardımcı olan yeni nesil vücut losyonudur.

Güvenlik

Blecoo Bebek Vücut Losyonu, Yeditepe Üniversitesi Kozmetik Araştırma ve Üretim Birimi’nin uluslararası kalite sertifikalarına sahip laboratuvar ve tesislerinde GMP standartlarında üretilmektedir.

İçeriğinde herhangi bir alerjen veya toksik bileşen bulunmamaktadır.

Blecoo Bebek Vücut Losyonu’nun güvenlik ve test raporlarını incelemek için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Aqua, Thylexyl Stearate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Cetyl Alcohol, Coco Caprylate-Caprate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Hydrogenated Palm Glycerides, Dycaprylyl Ether, Olus Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Stearic acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Caprylic, Capric Triglyceride, Panthenol, Glycerin, Sorbitan Caprylate, Propanediol, Benzoic Acid, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Allantoin, Parfum, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Ethylenediaminetetraacetic Acid